איך להכין את עצמך ללידה?

בסיטואציות כמו לידה הכוללות רגעים לא מעטים של כאבים מצד אחד והמתנה מורטת עצבים מצד שני, כל מה שאישה רוצה הוא מישהי נוספת שכבר חוותה את החוויה ותתמוך בה. כמובן שכבודו של בן הזוג במקומו מונח ויש לו חשיבות רבה בזמן הלידה, אך לא מעט פעמים בן הזוג מעורב רגשית מדי בעצמו בדבר כדי לספק ביטחון וגם אין לו את הידע והכלים לתת מענה לכל מצב. לכן, לידה בליווי דולה הפכה להיות נפוצה יותר ויותר, ולא רק בלידות ביתיות וטבעיות אלא גם בלידות סטנדרטיות בבית חולים. לימודי דולות מעניקים למי שרוצה ללוות נשים באחד האירועים העוצמתיים בחייהן את כל הידע והכלים הנדרשים כדי לעשות זאת בצורה הטובה והמקצועית ביותר.

מהם הנושאים בהם עוסקים לימודי דולות?

לימודי דולות מתחלקים למעשה למספר תחומים. הקורס המרכזי הוא קורס דולה תומכת לידה שזהו התפקיד המרכזי של דולה: ללוות את האישה ולתמוך בה במהלך הלידה. קורס זה הוא מקיף ומעמיק ונותן לדולה את כל מה שעליה להכיר ולדעת, החל ממידע תיאורטי על כל המתרחש בגוף במהלך היריון, במהלך הלידה וגם אחריה עם התמקדות בקורה בחדר הלידה, בהנקה הראשונית ובתקופת משכב הלידה. נלמדים היבטים פיזיים, רגשיים ונפשיים. הדולה מקבלת ארגז כלים לתמיכה ומתן מענה כמו כלים מן הרפואה המשלימה, רפלקסולוגיה ללידה, שיאצו ללידה ארומתרפיה ותורת השמנים דמיון מודרך, טכניקות למגע נשימות וכלים נוספים. היא לומדת את ההתנהלות והפרוטוקולים בבית החולים ובחדר הלידה, כיצד להיות לעיתים המתרגמת ליולדת ובן הזוג ולעיתים גם לצוות חדר הלידה. קורס מלווה לאחר לידה כולל את כל מה שרלוונטי לאחר לידה, מבחינת הטיפול בתינוק, תזונה, הנקה ועוד ומבחינת התאוששות היולדת. קורס מדריכת לידה מאפשר לאחר מכן הדרכה וליווי פרטניים או הנחיית קבוצות.

למי מתאימים קורסים אלה?

לימודי דולות תומכות לידה מתאימים לנשים, בעיקר כאלה שמכירות היטב את חוויית הלידה על כל היבטיה ומעוניינות להעניק ולהיות שם בשביל אחרות. שעות העבודה של דולה אינן קבועות וישנה גמישות רבה. עם זאת יש לקחת בחשבון שדברים אינם בהכרח צפויים, שלידה מתחילה לרוב באופן לא צפוי ויכולה להימשך גם שעות כך שאם את אמא לילדים קטנים, כדאי שתהיה תמיכה ועזרה לגביהם בשעת הצורך בכל מקרה אנחנו הדולות עובדות תמיד עם דולה גיבוי. כמובן שדולה צריכה לאהוב אנשים, להיות קשובה אמפתית ומכילה עם רצון לעזור ולתמוך ועם סבלנות רבה.

מכללת ללדת  מכלל ארצית למקצועות הלידה מכשירה נשים ומעבירה קורסים מקצועיים ומקיפים של לימודי דולות לסוגיהם. מומלץ לבחור מסלול המשלב מספר קורסים יחד. מוזמנות ליצור קשר.

הצטרפי אלינו ורכשי מקצוע עם המון נתינה ושליחות

לרשימת הבוגרות במכללת ללדת מכללה ארצית המובילה למקצועות הלידה, ותהני מסטאז' בתשלום 077-2201170
קורס משולב דולות ומדריכות הכנה ללידה
חושבת שאת מתאימה ללימודים אצלנו?
צרי עמנו קשר ונשמח להגשים לך את החלום 077-2201170

    • אשמח לקבל עידכונים ממכללת ללדת