קורס מקצועי

נשים רבות שהופכות להיות אימהות מרגישות שהן מחפשות מקצוע עם משמעות רבה, מקצוע עם שליחות שאיתו ידעו שהן עושות משהו טוב באמת ושגם תהיה בו גמישות. דולה הוא בדיוק מקצוע כזה, מקצוע המאפשר לך להיות במקום הנכון ובזמן הנכון עבור מישהי שבאותם רגעים נמצאת תוך כדי אחת התקופות המשמעותיות ביותר בחייה, ההיריון אשר כמעט מסתיימת בשיא שהוא הלידה עצמה. במסגרת הכשרת דולות תלמדי כל מה שצריך לדעת ותקבלי את כל הכלים שיסייעו לך להיות שם בשביל היולדת ובן/בת זוגה, לתמוך, להשרות ביטחון וגם לעשות מה שנכון כדי להרגיע, להקל על כאבים ואף לסייע בקידום הלידה באופן טבעי במידת הצורך.

מה כוללת הכשרת דולות?

במסגרת לימודי הכשרת דולות תקבלי כאמור את כל הכלים הנדרשים כדי להיות דולה תומכת לידה מקצועית. ישנם קורסים נוספים שתוכלי לקחת כדי להשלים את התמונה וללוות אישה מן ההיריון דרך הלידה ועד תקופה קצרה לאחר הלידה. קורס דולה תומכת לידה כולל את כל הנושאים הרלוונטיים שעל דולה הנמצאת בחדר לידה לדעת:
אנטומיה ופיזיולוגיה, במיוחד תהליכים ושינויים שקורים בגוף האישה במהלך ההיריון והלידה, מהלך לידה תקין, נלמד גם הפן הפסיכולוגי והרגשי בכל הקשור להיריון, לידה וגם לאחר מכן. יינתנו כלים מעשיים להקלה על היולדת כמו שיאצו, רפלקסולוגיה, דמיון מודרך ועוד. יילמד כל שקשור להתנהלות הדולה בחדר הלידה מול צוות חדר הלידה, מול בן הזוג של היולדת וכמובן כיצד להתנהל מול היולדת עצמה.

למי מקצוע זה מתאים במיוחד?

המקצוע מתאים לנשים בוגרות / או לאחר לידה רצוי מעל גיל 25 (לא חובה), מומלץ שתהיה להן זיקה לתחום הטיפול אך לא בהכרח. רבות מהנשים הפונות לתחום זה נמצאות לאחר לידות בעצמן והמקצוע מתאים להן במיוחד גם בשל הגמישות שיש בו. כדי להיות דולה חשובה מאוד הרגישות לאחרים, יכולת ההכלה, הבנה, האמפתיה הסבלנות והסבלנות לצד יכולת תפקוד מקסימלית גם במצבי לחץ בהם האישה נמצאת בזמן לידה או בזמן כאב. הדולה צריכה לתת ביטחון ולהיות זו שתדע להציע לתמוך ולעשות את הדבר הנכון כדי להקל ובעיקר להיות שם עבור האישה והמלווה שלה. לכן, הכשרת דולות באופן מעמיק ומקיף הוא חשוב וכדאי לשים לב היטב למקום בו בוחרים ללמוד.

ללדת היא מכללה ארצית למקצועות הלידה המכשירה דולות תומכות לידה, מדריכות הכנה ללידה מלוות לאחר לידה מדריכות הנקה מוסמכות מדריכות עיסוי תינוקות ומגוון נוסף של קורסי העשרה לדולות כמו עיבוד לידה עיסוי נשים הרות עיסוי שוודי ועוד. כל הקורסים במכללת ללדת מקצועיים מעמיקים, מקיפים ומאושרים ע"י ארגון המניפה, ארגון הגג למקצועות הלידה בישראל כולל תו תקן בתעודות ההסמכה. מוזמנות ליצור קשר.

הצטרפי אלינו ל"משפחת ללדת" ורכשי עורך מקצוע לחיים מלא בנתינה ושליחות...

לרשימת הבוגרות שלנו במכללת ללדת, ותהני מסטאז' בתשלום 077-2201170
קורס משולב דולות ומדריכות הכנה ללידה
חושבת שאת מתאימה ללימודים אצלנו?
צרי עמנו קשר ונשמח להגשים לך את החלום 077-2201170

    • אשמח לקבל עידכונים ממכללת ללדת