זכויות העובדת בהריון

זכויות העובדת בהריון

בימים האחרונים אנו עדות לכתבות רבות באמצעיי התקשורת הנוגעות לאמהות וקריירה. כנשים רובנו מבקשות שוויון זכויות, אולם ברור לחלוטין כי שוויון זכויות אמיתי לא יוכל להתרחש.זכויות היולדת

מעצם היותנו נשים אנחנו מופקדות מבחינה הורמונלית, גנטית ותרבותית על הישרדות הצאצאים שלנו, ההריון, הלידה וההנקה פעמים נחשבים כ"גורם מפריע" בקריירה של נשים. לידה של תינוק ברוב המקרים תעצור קריירה של אישה ואף לעתים תגרום לכך שהיא תפלט ממעגל העבודה לשנה ויותר. אצל הגבר, הצטרפותו של תינוק חדש איננה משנה את עצם עיסוקו, היכולת שלו להתקדם במקום העבודה ויכולת ההשתכרות שלנו.

כפועל יוצא, נשים לעתים מתקבעות במשרות שאינן עולות בקנה אחד עם הכישורים שלהן בשל הצורך לבחור בין אמהות וקריירה. נשים שבחרו בקריירה ומצאו פתרונות אחרים לילדיהם זוכות לעתים לביקורת קשה מצד הסובבים אותן. במקרים רבים, אם נבדוק את השכר שגבר ואישה יקבלו תמורת אותה עבודה, הגבר יקבל יותר. כאן מתגלם חוסר השוויוניות. בנוסף, פעמים רבות מעסיקים יעדיפו להעסיק גברים ולא נשים ו/או יעדיפו לקדם גברים במקום עבודתם על פני נשים בשל העובדה שהן עתידות להרות או בהריון.

בפועל, כל אם שעובדת מחוץ לביתה עובדת לפחות בשתי משרות, גם מי שבוחרת להישאר בבית ולגדל את ילדיה, עובדת בבית.

בישראל החוק אינו מתיר לפטר אישה בהריון למעט במקרים שבהם ניתן אישור מיוחד מהתמ"ת, כ4000 נשים מפוטרות בהריון בכל שנה. כנשות מקצוע פעמים רבות אנחנו נדרשות לשאלות הקשורות בחוק.

מצ"ב מסמך המאגד את זכויותיה של אישה בהריון, בטיפולי פוריות או לאחר לידה.

http://www.old.health.gov.il/pages/default.asp?pageid=4280&parentid=854&catid=116&maincat=35

מאת: סיון אופירי

הצטרפי אלינו ורכשי מקצוע עם המון נתינה ושליחות

לרשימת הבוגרות במכללת ללדת מכללה ארצית המובילה למקצועות הלידה, ותהני מסטאז' בתשלום 077-2201170
קורס משולב דולות ומדריכות הכנה ללידה
חושבת שאת מתאימה ללימודים אצלנו?
צרי עמנו קשר ונשמח להגשים לך את החלום 077-2201170

    • אשמח לקבל עידכונים ממכללת ללדת